SMR Relays: Ross Reserve, Saturday 19th November 2017
- U12 mixed 4 x 200m - 5th in final
- U11 boys 4 x 200m - 5th in final
- U12 boys 4 x 100m - 7th in final
- U11 mixed 4 x 100m - 6th in heat
- U11 boys 4 x 100m - 8th in final
- U10 boys 4 x 100m - 4th in heat
- U9 boys 4 x 100m - 7th in final
- U12 girls 800m medley timed finals - 7th
- U12 boys 800m med;ey timed final - 7th
- U11 boys 800m medley timed final - 6th
- U10 boys 800m medley timed final - 5th
- U9 boys 800m medley timed final - 5th
*********************************************
SMR Relays: Duncan Mackinnon Reserve, Saturday 19th November 2016
- U11 boys in the 4x100m: James, Ryan, Rotem and Ethan - 6th in their heat
- U10 boys in the 4x100m: Nick, Jack, Yanni and Olly - 5th in their heat
- U9 boys in the 4x100m: Mitchell, Sehajnur, Tristan and Mitchell - 2nd in their heat and 8th in the final
- U11 mixed in the 4x100m: Ryan, Olivia, Samantha and Ethan - 3rd in their heat and 6th in the final
- U10 mixed in the 4x100m: Yanni, Anna, Katelyn and Olly/Nick - 3rd in their heat and 6th in the final
- U9 mixed in the 4x100m: Mitchell, Zara, Megan and Mitchell - 2nd in their heat and 4th in the final - qualified for state finals!
-
- U11 boys in the medley: James, Ryan, Rotem and Ethan - 6th in their heat
- U10 boys in the medley: Nick, Jack, Yanni and Olly - 3rd in their heat and 7th in the final
*****************************************************
SMR Region Track & Field: 20-21st February 2016 at Duncan Mackinnon Reserve
- Adele Fisher (U9):
- 200m (6th in heat)
- 800m 8th
- Yanni Armatas (U9):
- triple jump 4th
- high jump 2nd (silver medal)
- 200m 7th
- 80m hurdles 2nd (silver medal)
- Oliver Green (U9):
- triple jump 5th
- 80m hurdles (6th in heat)
- 400m 4th
- 800m 5th
- Anita Krapivsky (U10):
- high jump DQ
- 400m (5th in heat)
- Tesia Haggai (U10):
- high jump 3rd (bronze medal)
- long jump 12th
- Tomo Harvey (U10):
- 70m (5th in heat)
- 100m (4th in heat)
- Ethan Gray (U10):
- 200m (6th in heat)
- 400m (heat)
- 800m 9th
- Tyler Gray (U12):
- 400m (heat)
- 800m 11th
- 1500m 6th
*********************************************************
SMR Relays: Duncan Mackinnon Reserve, Saturday 19th November 2016
It was fabulous with highly creditable performances all round. The following teams were all finalists:
-
U9 boys came 6th in 4x100m (Jonas, Jack, Yanni, Olly)
-
U10 girls came 6th in 4x100m (Olivia, Anita, Tesia, Samantha)
-
U9 mixed came 5th in 4x100m (Holly, Anna, Yanni, Olly) - QUALIFIED FOR STATE
-
U10 mixed came 5th in 4x100m (Anita, Sam, Samantha and Tomo) - QUALIFIED FOR STATE
-
U9 boys came 3rd in 800m medley (Jonas, Jack, Yanni, Olly) - BRONZE MEDAL & QUALIFIED FOR STATE
The U10 boys (Tomo, Ryan, Sam and Ethan) came 5th in their heat and U9 girls (Holly, Anna, Anastasia and Gabrielle) placed 7th in theirs.